21Shares’dan Bu Altcoin İçin Müjde: İsviçre Borsası’nda ETP!

Önde gelen yatırım şirketlerinden 21Shares, borsada işlem gören bir Toncoin staking ürünü başlattı. Toncoin, Telegram entegrasyonunun ardından bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Maalesef, bu haberin altcoin fiyatı üzerinde şimdilik bir etkisi olmadı.

21Shares, Toncoin için SIX Swiss Exchange’de ETP başlattı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto paraların benimsenmesi hız kazanıyor. ABD SEC’in spot Bitcoin ETF onayından sonra diğer ülkelerden de kripto için önemli hamleler geliyor. Bu sefer, borsada işlem gören ürünlerin ihraççısı 21Shares AG, Toncoin stake ETP’yi piyasaya sürdü. Bu hamle, Telegram entegrasyonunun ardından token’ın bu ayki kayda değer artışının ortasında geldi.

ETP’nin adı TONN olacak. 21Shares ürünü SIX Swiss Exchange’de piyasaya sürdü. Bu arada, 21Shares’in halihazırda birkaç başka kripto ürününün de bu borsada işlem gördüğünü belirtmek gerekiyor. 21Shares Çarşamba günü yaptığı açıklamada, TONN’un Toncoin’in performansını izlediğini belirtti. Ayrıca, stake getirilerini yakalayıp ETP’ye geri yatırdığını kaydetti.

21Shares, altcoin için çıkardığı yeni üründen ücret alacak!

TONN esasen yatırımcıların bir stake node’u kurmalarına veya yönetmelerine gerek kalmadan stake ödülleri kazanmalarına olanak tanıyor. Ancak, 21Shares ürünleri için ücret talep ediyor. Bu yüzden, bunun bir maliyeti var. 21Shares kurucu ortağı ve CEO’su Hany Rashwan verdiği demeçte, TONN’un yıllık %2,5 ücret aldığını söyledi.

CEO Hany Rashwan, ETP için şimdiden bir miktar talep olduğunu söyledi. Ayrıca, lansman sırasında yönetim altında yaklaşık 40 milyon dolarlık varlığa sahip olacağını belirtti. Bu bağlamda Rashwan, “Müşterilerimizle her zaman hangi yeni ürünleri aradıklarını konuşuyor ve piyasayı inceliyoruz” diye ekledi.

Telegram Toncoin’i entegre ediyor

Toncoin, daha önce Telegram Open Network olarak bilinen bir proof-of-stake Blockchain olan The Open Network’ün yerel token’i. Mesajlaşma uygulaması devi Telegram, SEC ile girdiği mahkeme mücadelesinin ardından 2020 yılında TON Blockchain’i terk etti. SEC, 2019 yılında Telegram’a dava açtı. Ayrıca, şirketin o sırada “gram” olarak adlandırılan tokenini düzenleyiciye kaydettirmeyerek menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini söyledi. Mahkeme mücadelesini kaybettikten sonra Telegram, 2018 yılında yatırımcılardan Blockchain projesi için topladığı 1,7 milyar doları iade etmeye başladı.

Ancak, Telegram geçen yıl TON’u web3 altyapısı için tercih ettiği platform olarak onayladı. Bu ayın başlarında Telegram, TON’u resmen entegre etti. Bu entegrasyon kapsamında reklam gelirlerini kanal sahipleriyle paylaşacak. Ayrıca, TON Blockchain’de Toncoin kullanarak ödüller ödeyecek. Toncoin, Telegram duyurusu üzerine bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,69 dolara ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x